• Autor
  Příspěvky
 • #7710
  multipapaya
  multipapaya
  Klíčník

  Taky se vám někdy odlepil pytel na nevhodném místě? Podělte se o radu, jak potíže zvládáte, Co byste doporučili?

 • #8562

  Marie Redinova
  Účastník

  Stává se mi, že se občas podložka odlepí, dříve než čekám.
  Důvodů může být několik.
  1. při nalepování podložky jsem spěchala, nevěnovala jsem nalepení dostatečnou pozornost. Plocha pod podložkou musí být suchá, doporučuji pofoukat fénem, podložku v okolí stomie je třeba přitlačit, několikrát po přiložení na kůži objet prstem okolí stomie a pak paprskovitě přitlačit podložku k tělu po celé ploše ( hladit podložku jako sluníčko)
  2. při nemoci nebo v létě, když se člověk potí nevydrží materiál dost dlouho. Naopak v teplé vodě – termální lázně drží podložka moc dobře.
  3. je třeba se zamyslet, zda mám vhodnou pomůcku, možná je třeba vystřihovat větší otvor kolem stomie, aby když střevo začne pracovat mělo prostor. Pokud je otvor těsně kolem stomie , může se stát , že ve chvíli, když začne pracovat, obsah vyteče pod podložku, Také je vhodné volnější oblečení, příliš těsné kalhoty mohou způsobit podtečení.
  Další možností proč se plochá podložka odlepuje může být to, že je pro okolí stomie nevhodná, možná by pomohla podložka konvexní.
  4. je nutno dodržovat správné postupy, pokud používáte odstaňovač při odlepování podložky, je třeba jej důkladně omýt, otřít. V zásadě platí, že čím méně chemie, tím lépe..

  Je třeba pracovat pečlivě, beze spěchu a rozmyslem. Marie

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.