top of page

I superhrdina musí někdy odpočívatTrochu se teď stydím, že už mám pár dní nohy nahoře. Teda ne úplně, že nic nedělám. Starám se o domácnost, psa, vařím, lakuju si nehty 😊 Ale nijak moc nemakám. Ani mi to nejde.


Minulý týden se mi z ničeho nic ucpala střeva a já prožila noc dlouhých nožů, kdy jsem myslela, že mi snad vypadne stomie z těla ven. Samozřejmě nevypadla a blokáda nakonec s pomocí laxativa odešla. Jako přídavný efekt jsem k tomu měla dávivé zvracení v přestávkách tak 12 hodin. Byla jsem po té etudě celkově vyřízená, všechno bolelo, byla jsem strašně unavená.


A co čert nechtěl, asi se mi tlakem na břicho, nebo celkovým podrážděním systému, rozdráždila i stará rána po abscesu. Takže asi tak 24 hodin po tom, co odešlo ucpání, se mi na intimních partiích opět vylil starý absces. Co vám budu povídat, trochu mě z toho chytil hysťák. Proč zase a proč zase já do prdele?!?! Ve zkratce moje mentální pochody…

Ale jako co, jsem valkýra, takže jsem zasedla a všechno poctivě pár dní mačkala ven, měřila si teplotu, jestli nemám horečku, sprchovala se chladnější vodou, brala jsem pravidelně paraleny. Sviňárna odešla a je klid.


Jak jsem zvyklá tyhle situace prožívat i zvládat s jistým klidem a odevzdáním, že se mi to prostě děje, tak jsem si i zvykla na to vrátit se rychle do procesu. I když nemusím. Protože nejsem žádný malý dítě a přeci všechno zvládám s přehledem, nic mě nezastaví.


Och, jaká ignorace. Místo abych si lehla, když můžu, tak jsem chtěla rovnou zase skákat přes kaluže. Jenže to nešlo. Jsem vyčerpaná, kafe nepomáhá, tělo potřebuje odpočívat. Není zbytí. Jinak bych si mohla zadělat na další problém.


Takže házím kopyta na gauč a jdu si pustit film, u kterého nejpíš usnu. Holt tělo nepočká.

Prostě i superhrdina musí někdy odpočívat.


Tak hezkou dobrou,

Vaše Tereza

Comments


Sociální sítě
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page