top of page

Stomie je konec sexu #FakeNews


Sex je náš, dělá dobře mně i tobě, i když mám stomii. Tak za prvé, pokud zrovna nemáte operované reprodukční orgány, nebo komplikace v malé pánvi, na sexu se po operaci nic nemění. Až na tu hlavu, kde je najednou miliarda blokád, strachu, studu, samoty.

Nechtěla jsem se na sebe podívat. Dotknout se břicha, stomie, jizvy. Bolest, zhnusení, opovržení, pocit konce života. Proč to musím, do prdele, mít tak mladá!? To už je fakt všechna naděje pryč? Není. Stomie je naděje pro znovunalezení sama sebe, lásky ke svému tělu, sebe přijetí. Je až k nevíře, jak moc jsem svoje tělo před operací zanedbávala a jak se o sebe starám dnes. K tomu patří i výběr partnera, už chci pro sebe jen to nejlepší.

Sex se stomií má podle mě pár výhod. Jsem na sebe opatrnější, jemnější. Až ve chvíli pytle poznáš, jestli máš vedle sebe parťáka, nebo jen kamaráda na sex, který tě nepodrží. Stomie je krásný filtr na kvality protějšku, ne každý to vydejchá. A což, aspoň to vím dopředu a ušetřím si trápení.

Velkým otazníkem pro nové pacienty je, kdy je vhodné sdílet informaci o břišní ozdobě. Moji milí, vhodný okamžik asi neexistuje. Vždycky vás poleje horko a nervozita, jak to ten člověk přijme. Já jsem se přiznala hned na začátku, nesnáším napětí. Záleží na vás, jak se budete cítit. Nechat si to až na chvíli v posteli je ale trochu pozdě… :)

Se stomií sex nekončí, může se vám dokonce zlepšit. Tak rychle na věc!

Vaše Tereza

Sociální sítě
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page