top of page

Život podle Jean Paula


Hodně mi poslední dobou jedou hlavou otázky osobní autenticity. Celý život jsem trpěla syndromem dokonalosti. Něčeho, co stejně nikdy není možné. Protože dokonalé neexistuje, měla jsem vždycky pocit, že můžu být lepší, a tedy jsem trpěla konstantní vnitřní nespokojeností. S přechodem do invalidity jsem byla nucená celý starý systém chorobných myšlenek vymazat a nahradit klidem a láskou, jinak by mě nemoc převálcovala. Po několika letech urputného psycho procesu začínám ochutnávat plody svojí práce. Jsem sama se sebou spokojená a jsem šťastná. Mám vedle sebe člověka, který mě miluje takovou, jaká jsem. Má rád moje nedokonalosti a já se je díky němu učím mít je taky ráda.

Ale byla tady ještě otázka vystupování na veřejnosti. Jak se mám vyjadřovat, jestli nejsem moc napřímo a měla bych mírnit vyjadřování a názory a být více politická. Naštěstí mi už tahle strategie ani fyzicky nejde, a já tedy pomalu popouštím uzdu strachu a nechávám život plynout tak, jak přirozeně má.

Jak tomu tak bývá, jednou večer jsem projížděla kanály v televizi a „náhodou“ narazila na dokument o Jean Paul Belmondovi. Člověku, který si na nic nehrál. Celý život dělal jenom to, co ho bavilo a o čem byl přesvědčený. Neohroženě a s hlavou vztyčenou. Stal se z něho nesmrtelný hrdina našich oblíbených filmů. Byl úspěšný, protože byl autentický. Jeho příběh mě dojal a pro tuhle životní etapu se stal mým vzorem.

Během dubna jsem s ČT točila svůj medailonek do pořadu Klíč. Zážitek, jak vytržený z reality. Nikdy jsem o sobě neměla v televizi pořad. Nervozita z nedokonalosti a celonárodního ztrapnění klepe na dveře, já je nechávám zavřené. Panáka si před projekcí ale asi určitě dám. Žijeme len raz!

Mějte se krásně,

Vaše Tereza

Odkaz na pořad Klíč

Moje články a další zajímavé informace najdete i na stránkách web magazínu www.inspirante.cz

Sociální sítě
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page