Dýňová polévka s jablky a Quacamole

Dnes jsme si k obědu udělaly dýňovou polévku s jablky a na Venkovský chléb si mázly quacamole. Udělaly jsme pro sebe moc dobře, protože dýně i avokádo jsou velmi prospěšné a zdravé suroviny:

Avokádo


Avokádo je ovoce, které se řadí mezi super potraviny. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálních látek. Například vitamín A, C, E, K, B1, B2, B3, B5, draslík, měď, železo, hořčík, fosfor, zinek. Je bohaté na vlákninu a zdravé snadno stravitelné tuky. Pro obsah kyseliny listové je vhodné jako prevence rakoviny tlustého střeva, žaludku nebo slinivky. Avokádo snižuje hladinu cholesterolu, upravuje problémy s trávením.

Recept na quacamole.

Dýně hokaido

Dýně obsahuje velké množství beta-karotenu, vitamínům, vápníku, železu, draslíku. Je prospěšná pro naše oči, pokud její konzumaci doladíme semínky, nebo dobrým olejem. Má antioxidační účinky, váže na sebe toxické látky a příznivě působí na žaludek, slezinu a slinivku. Polévka nás zahřeje, zejména s kořením jako je kurkuma, zázvor, česnek, kari.

Recept na dýňovou polévku s jablky najdete zde. Doporučujeme místo másla ghí, případně olivový nebo kokosový olej. My jsme přihodily i kurkumu.

Vaše Pavla a Tereza.

multipapaya
Založila jsem si blog díky stomii, která změnila můj život... i když jsem na začátku nevěřila, že to dám, nepřestala jsem snít a věřít, že vše má nějaký smysl... začala jsem se zapojovat do běžných aktivit a postupně se naučila neřešit stomii víc, než je třeba... rozhodla jsem se o stomii otevřeně mluvit a díky tomu jsem potkala báječné lidi.. stomií život nekončí a možná je to důvod něco ve svém životě změnit...