top of page

Můj příběh

Je tomu již 14 let, kdy svoje tělo sdílím s Crohnem, neboli Crohnovou chorobou. Naše soužití bylo většinu času dost krušné, mám za sebou přes 40 anestézií a celé tlusté střevo pryč. Život se stomií začal v roce 2012 kolostomií, která se po komplikacích v roce 2017 přešila na ileostomii. Měla jsem hodně let, kdy jsem neměla ráda ani svoje tělo, ani svůj život. Přece jenom od 18 let mít Crohna není velká zábava…

Do cesty mi naštěstí v roce 2014 přišel totální kolaps, který mě vyřadil z pracovního procesu a já se zařadila do skupiny invalidů. Tahle maximální stopka mně donutila postupně měnit svůj život – psychiku, životosprávu, práci, vztahy… Všechno muselo projít auditem a co mi nedělalo dobře muselo pryč.

Prvním krokem byla v roce 2015 práce dobrovolníka ve stomické pacientské organizaci České ILCO, z.s,  díky čemuž jsem dostala odvahu mluvit otevřeně o životě se stomií, vytvořila jsem web NEJSEMTABU a začala psát blog. Nedlouho na to jsem se rozhodla šít speciální prádlo pro stomiky a vois la, MyPouch bylo na světě.

Život se konstantně mění, hýbe dopředu, překvapuje. Nikdy nevíme, co bude za měsíc. Dnes jsem maximálně ráda za možnost být u vzniku krásného nového projektu Revenium, z.s. , který propojuje svět zdravotně postižených se zaměstnavateli, edukuje, mění pohled a přístup na život s postižením a spoustu dalších věcí. Mám okolo sebe krásné a silné lidi, které žádná životní zkouška nezastavila a oni navzdory všem a všemu jdou dál, pomáhají a dělají skvělé věci.

 

Těším se, že zde budu s vámi svoje zážitky sdílet. Snad i ukážu, že nás nemusíte ani litovat, ani se nám vyhýbat. Postižení není konec světa. Pro někoho jako jsem já se stalo spíše začátkem nového, něčeho opravdového.

 

Vaše Tereza

_DSC6526
_DSC6531
_DSC6524
Intimita 
Otevřenost
Poznání
bottom of page